Bez kategorii

Tajemniczy Klient- praca dla każdego?

Coraz więcej przedsiębiorstw w trosce o jakość świadczonych usług decyduje się na wykonanie różnego typu badań , których zadaniem jest zebranie informacji na temat satysfakcji klientów i pracowników firmy.

Tajemniczy klient to nie hobby, lecz zawód. Na rynku istnieje wiele firm, zatrudniających specjalnie przeszkolonych pracowników specjalizujących się w przeprowadzaniu tajemniczego audytu zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami i etyką zawodową. Aby zmniejszyć ryzyko oszustw i nieuczciwych zachowań wprowadzono specjalny system certyfikacyjny, który potwierdza jakość usług świadczonych przez tajemniczych klientów. Wprowadzenie certyfikacji było konieczne, dlatego, żeby najlepsi audytorzy mogli wyróżniać się pośród licznej konkurencji a firmy miały możliwość współpracy z rzetelnymi, doświadczonymi, wykwalifikowanymi i odpowiednio przeszkolonymi audytorami, którzy nie tylko zbadają rzeczywistą kondycje przedsiębiorstwa, ale także pomogą w zaplanowaniu i wprowadzeniu planów naprawczych oraz zadbają o standaryzacje świadczonych usług co stanowi podstawę odpowiedniej realizacji spójnej polityki firmy w zakresie sprzedaży i wizerunku marki.. Wiele firm, z uzasadnionej obawy przed wyciekiem tajnych danych, które objęte są tajemnicą przedsiębiorstwa, decydują się na zatrudnienie tajemniczego audytora wykorzystują osoby ze swojej siatki ankieterskiej, lub powierzają znalezienie odpowiednich kandydatów specjalnym jednostkom podrzędnym wyspecjalizowanych w zatrudnianiu odpowiednich i rzetelnych pracowników. Zatrudnienie ludzi, spełniających bardzo szczegółowe i rygorystyczne wymagania jest bardzo ważne, ponieważ tajemniczemu audytorowi zleca się rzetelną ocenę rzeczywistej kondycji badanego przedsiębiorstwa. Ze względu na rodzaj wykonywanej pracy nierzadko ma on dostęp do tajnych danych, których ujawnienie, może wpłynąć bardzo negatywnie na pozycje firmy, nie tylko na rynku lokalnym ale także krajowym jak i międzynarodowym

Wielu ekspertów uważa, że tajemniczy klient http://cursor.pl/oferta/sales-marketing-services/salesforce/ no zawód przyszłości. Ich opinia jest motywowana tym, że coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie tej metody badawczej a co za tym idzie popyt i podaż na tego typu usługi systematycznie rośnie. Jednakże ta praca, jak każda inna ma swoje plusy i minusy a tajemniczym klientem nie może zostać pierwsza lepsza osoba z ulicy. Musi spełniać ona wyśrubowane warunki, zależne od specyfiki badanego przedsiębiorstwa oraz wykazywać odpowiednie cechy charakteru i osobowości niezbędnych do prawidłowego wykonywania zadań.