Bez kategorii

Stan przedcukrzycowy – jak wygląda?

Cukrzyca i stan przedcukrzycowy? Jak z nimi żyć? Jest to możliwe! Trzeba jednak stosować się do zaleceń lekarza, brać leki oraz dbać o zdrowie i trzymać się diety. A zatem trzeba wprowadzić dietę o właściwej kaloryczności, a także bogatą w błonnik, a ubogą w produkty wysokokaloryczne, oraz wysokoprzetworzone, czyli z dużą zawartością tłuszczów nasyconych. Ale co ważne nie ma potrzeby wprowadzania np. diety z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów. Przykładowo zagraniczne ośrodki naukowe proponują chorym dietę opartą na modelu śródziemnomorskim lub dietę DASH (czyli przy współistniejących zaburzeniach lipidowych).
Stan przedcukrzycowy stanowi stan, w którym to zachodzi podwyższone ryzyko rozwijania się cukrzycy oraz innych schorzeń cywilizacyjnych. A dziś ich prewencja staje się szeroko znana, ale jednak wymaga uwagi oraz sumienności ze strony pacjenta. Przekonaj się zatem, czy stan przedcukrzycowy oznacza to, że powinieneś odmienić swój dotychczasowy styl życia. Bo właśnie stan przedcukrzycowy niesie wraz za sobą poważne następstwa. Bowiem jest on swego rodzaju preludium dla rozwoju zarówno cukrzycy jak i również powikłań kardiologicznych, które to składają się razem na grupę chorób cywilizacyjnych. I właśnie te niebezpieczne zjawiska nie pojawiają się znikąd oraz często już dużo wcześniej nasz organizm prosi o pomoc rozwijając różne objawy przepowiadające, takie jak np. stan przedcukrzycowy. A po to aby wybronić ciało przed rozwojem tej przewlekłej choroby niezbędna staje się zmiana stylu życia. A zatem by uniknąć rozwoju cukrzycy, koniecznie zmień styl życia. A więc dbaj o dietę, a także stosuj odpowiednie treningi, takie które rozbudowują tkankę mięśniową (bo właśnie poprawia to znacznie tolerancję glukozy) i dodatkowo popracuj nad zmniejszeniem masy ciała. Bo właśnie w tym przypadku dbanie o siebie już nie tylko doda Ci urody, lecz także znacznie może poprawić Twój stan zdrowia! Musisz wiedzieć że cukrzyca nie rozwija się z dnia na dzień. Bo właśnie na tą coraz popularniejsza cywilizacyjną chorobę „pracuje się” zwykle latami oraz pierwsze jej oznaki występują na długo przed powiązaniami z insuliną. A zatem ogólnie rzecz ujmując, stan przedcukrzycowy stanowi sytuację, kiedy nasz poziom cukru we krwi staje się w dłuższym czasie podwyższony, lecz wciąż nie jest klasyfikowany jako cukrzyca.