Bez kategorii

Kto może zostać zarządcą nieruchomości

Zarządzanie wynajmem Warszawa jest zadaniem, które wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji oraz umiejętności zarządczych wspierających w wykonywaniu swoich zadań. Ustawa o gospodarce nieruchomościami z 1997 roku dokładnie określa kto może zostać zarządcą oraz w jaki sposób uzyskać licencję upoważniającą do wykonywania tego zawodu. Jeżeli chcesz zostać przyszłym zarządcą, polecamy poniższy artykuł, w którym opiszemy dokładnie jak można tego dokonać.
Sylwetka zarządcy
Prawo określa iż zarządcą może zostać osoba fizyczna, która posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz jest osobą niekaraną. Powinna prezentować odpowiednie predyspozycje związane z zarządzaniem nieruchomością. Warunkiem niezbędnym do spełnienia, jest otrzymanie dyplomu ukończenia wyższej szkoły na kierunku związanym z gospodarką oraz zarządzaniem nieruchomościami. Jeżeli jednak ukończyło się inny kierunek studiów, swoją wiedzę można uzupełnić na studiach podyplomowych z zakresu wiedzy dotyczącego zarządzania nieruchomościami. To są podstawowe wymagania, które uprawniają do wykonywania zawodu związanego z zadaniem jakim jest zarządzanie wynajmem Warszawa.
Egzamin czy praktyki
Do 2013 roku obowiązkiem i wymogiem upoważniającym do starania się o otrzymanie licencji zarządcy było odbycie oraz zdanie egzaminu państwowego, sprawdzającego wiedzę dotyczącą zarządzania nieruchomościami oraz gospodarką. Okazało się, jednak że taki sposób oceniania nie do końca jest odpowiedni i należy coś zmienić. Dlatego też podjęto decyzję o wprowadzeniu zmian, które sprawiły, że po 2013 roku, aby uzyskać licencję zarządcy należy odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe, które sprawdzą realne możliwości oraz umiejętności osoby chcącej zostać zarządcą. zarządzanie wynajmem warszawa jest zadaniem, które wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, które najlepiej sprawdzać właśnie w ten sposób, czyli poprzez odpowiednie, zawodowe praktyki odbywające się pod okiem specjalisty.